PODSTAWOWE RÓŻNICE POMIĘDZY HOME STAGINGIEM A PROJEKTOWANIEM

Shape Image One
PODSTAWOWE RÓŻNICE POMIĘDZY HOME STAGINGIEM A PROJEKTOWANIEM

HOME STAGING

PROJEKTOWANIE

CZAS REALIZACJI

Krótki czas realizacji, na ogół większość prac zajmuje około trzech tygodni, w przypadku mniejszych zmian wystarczą nawet dwa tygodnie. Ze względu na ograniczenia czasowe musimy bazować na materiałach, które są dostępne od ręki.

Znacznie dłuższy proces, samo przygotowanie projektu trwa około dwóch miesięcy, a realizacja na ogół kolejne dwa. Dzięki temu możemy wybierać rzeczy, które są na zamówienie.

DOWOLNOŚĆ KREACJI

Edytujemy zastaną przestrzeń, dopasowując się do istniejących już elementów i klimatu mieszkania/domu. 

Projektowanie jest procesem twórczym, najczęściej zaczynamy wszystko od początku.

BUDŻET

Bardzo duża różnica w budżecie. Home staging ma zazwyczaj charakter niskobudżetowy (wyjątek stanowią mieszkania wymagające prac remontowych), zawsze przygotowujemy dokładny kosztorys prac, który jest zatwierdzany przez klienta i raczej nie ulega zmianie (wyjątek stanowią tzw. ‘niespodzianki’, których nikt nie miał możliwości przewidzieć, ale i tak zazwyczaj zakładamy jakąś rezerwę w budżecie).

Klienci mają zdecydowanie większy budżet, który bardzo często jest elastyczny, pierwotnie założenia mogą się zmienić, jeżeli wytłumaczymy klientowi, że warto zainwestować w coś, co będzie służyło przez lata i jest lepszej jakości.

CHARAKTER

Dążymy do depersonalizacji wnętrz – usuwamy pamiątki właścicieli, ich zdjęcia i bibeloty, neutralizujemy przestrzeń. Wnętrza muszą przypaść do gustu jak największej liczbie osób, więc rezygnujemy ze zbyt odważnych kolorów i bardzo nietypowych rozwiązań.

Projektując wnętrza skupiamy się na potrzebach klienta, wnętrza są spersonalizowane, wyrażają osobowość klienta, pokazują jego zainteresowania.


WSPÓŁPRACA Z KLIENTEM


Klienci zazwyczaj w pełni powierzają nam projekt.


Klienci są bardzo zaangażowani w projekt.