DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z POMOCY HOME STAGERA?

Shape Image One
DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z POMOCY HOME STAGERA?
Postanowiliście samodzielnie przygotować waszą nieruchomość do sprzedaży lub najmu. Włożyliście w to dużo wysiłku i prawdopodobnie także sporo pieniędzy, a mieszkanie nadal nie znalazło nabywcy. Co poszło nie tak? Dlaczego wasze starania nie przynoszą upragnionych efektów? Być może nie zwróciliście uwagi na kilka drobnych, ale istotnych szczegółów. Podpowiadamy, jakie typowe błędy popełniają właściciele nieruchomości. Jeśli pragniecie, by wasz lokal spodobał się jak najszerszemu gronu potencjalnych nabywców, unikajcie tych wpadek.

Za dużo mebli

Częstym błędem jest zapełnienie przestrzeni nadmiarem wyposażenia. Zbyt wiele mebli przytłacza, sprawia, że wnętrze wydaje się ciasne i nieustawne. Poza tym kupujący mogą mieć trudności z wyobrażeniem sobie, jak ich własne meble zmieszczą się w tej samej przestrzeni.

Niedopasowane meble

Wielu z nas mebluje pokoje sprzętami, które są zbyt duże do danej przestrzeni. Nawet bardzo piękna i bardzo wygodna kanapa nie zrobi dobrego wrażenia w pomieszczeniu, w którym ledwo się mieści.

Zapach w domu

Często przyzwyczajamy się do indywidualnego zapachu naszego domu, nie czujemy obecności psa ani ostrych przypraw kuchennych. Pamiętajmy, że nowe osoby natychmiast zauważą nieprzyjemne lub chociażby nietypowe zapachy. Przed wystawieniem lokalu na sprzedaż lub wynajem należy wyeliminować wszelkie nietypowe zapachy we wnętrzu. Wietrzenie lokalu to obowiązkowy zabieg.

Bibeloty i pamiątki

Kupujący nie chcą oglądać cudzych zdjęć, pamiątek rodzinnych i osobistych bibelotów, ponieważ oczyma wyobraźni pragną zobaczyć w danym wnętrzu siebie i swoją rodzinę. Na czas prezentacji lokalu należy schować wszelkie osobiste drobiazgi, tak, by mieszkanie miało neutralny charakter.

Ciemne kolory

Ciemne kolory ścian mogą sprawić, że pomieszczenie wyda się mniejsze niż w rzeczywistości i nieprzytulne. Przy sprzedaży domu najlepiej sprawdzają się neutralne, jasne kolory.

Brak jednolitego schematu kolorystycznego

Podczas malowania należy zachować jednolitą kolorystykę. Zastosowanie zbyt wielu różnych barw jest sporym błędem. Pstrokata, niespójna kolorystycznie przestrzeń zniechęci kupujących. Ich pierwszym wrażeniem może być uczucie niepokoju.

Brak światła

Nieodpowiednio oświetlone pomieszczenia są nieprzyjemne i ponure, dlatego dobre światło jest niezwykle istotne. Światło naturalne jest oczywiście najlepszą opcją, ale nawet ciemne mieszkania odpowiednio oświetlone mogą prezentować się bardzo dobrze.

Bałagan w szafkach

Kupujący mogą pokusić się o sprawdzenie jak wygląda wnętrze szafy. Mogą otwierać szafki w kuchni lub łazience. Nieporządek i brud w szafkach wywierają niekorzystne wrażenie.

Zaniedbana przestrzeń przed domem

Pierwsze wrażenia są niezwykle istotne, więc zadbajcie o atrakcyjny wygląd wejścia do domu. Proste czynności, jak skoszenie trawnika, przycięcie krzewów, wymienienie żarówek, mogą mieć ogromne znaczenie.

Puste pokoje

To często pojawiający się błąd. Puste wnętrze bez nadanej funkcji nie zapada w pamięć oglądającego, przez co lokal wydaje się mniejszy. Nie musicie urządzać pokoju drogimi meblami, czasami wystarczą proste zabiegi, dzięki którym nabywca zobaczy potencjał danego pomieszczenia.

Niedostateczna czystość

Czystość to podstawa. Mieszkanie wystawione w ofercie musi być idealnie wysprzątane i wyczyszczone. Nie powinno nosić śladów używania przez poprzednich mieszkańców.