Dlaczego warto inwestować w home staging?

Shape Image One
Dlaczego warto inwestować w home staging?

WIĘKSZE ZAINTERESOWANIE POTENCJALNYCH NABYWCÓW

Obecnie większość osób rozpoczyna poszukiwania nowego lokum w internecie. Dobre, wystylizowane zdjęcie stanowi pierwszą wizytówkę mieszkania. Od atrakcyjności zdjęć zależy czy potencjalny nabywca zwróci uwagę na naszą ofertę. Sprawdza się reguła: im więcej zdjęć, tym szybsza sprzedaż.

SZYBSZA SPRZEDAŻ

Nieruchomości poddane home stagingowi znajdują nabywców średnio dwukrotnie szybciej niż lokale, które nie zostały profesjonalnie przygotowane do sprzedaży. Zaangażowanie profesjonalisty przed wprowadzeniem nieruchomości na rynek pomaga uniknąć w przyszłości obniżki ceny, gdy nieruchomość pozostaje na rynku przez dłuższy czas. Korzystniej jest zapłacić za home staging niż później obniżać cenę mieszkania. Średnia kwota wydana na home staging i przygotowanie oferty jest znacznie niższa niż późniejsza obniżka ceny nieruchomości.

WŁAŚNIE TWOJA OFERTA!

Na rynku jest wiele ofert. Wyróżnienie się na tle innych, bardzo podobnych nieruchomości ma kluczowe znaczenie w doprowadzeniu do transakcji.

MOCNE STRONY

Profesjonaliści zajmujący się home stagingiem wiedzą jak podkreślić atuty nieruchomości. Znają techniki, dzięki którym dany lokal wydaje się jaśniejszy, przytulniejszy i bardziej przestronny. Nawet drobne zabiegi mogą wystarczyć, by pokazać nieruchomość w dużo korzystniejszym świetle.

DUŻA GRUPA DOCELOWA

Zadaniem home stagera jest przygotowanie nieruchomości w taki sposób, by podobała się jak najszerszej grupie docelowej. Mieszkanie powinno być atrakcyjne a zarazem musi mieć neutralny charakter. Nie może być zagracone, ale też nie może być zbyt puste. Doświadczony home stager wie, które elementy wyposażenia zachować a które usunąć, by nieruchomość spodobała się szerokiemu gronu potencjalnych nabywców.

TYLKO KONIECZNIE PRACE

Nie wszystkie naprawy i prace remontowe przekładają się na podniesienie wartości nieruchomości. Częstym błędem w przygotowywaniu lokalu na sprzedaż na własną rękę jest przeinwestowanie. Profesjonalny home stager potrafi ocenić, jakie działania należy podjąć, by rzeczywiście podnieść wartość nieruchomości. Reguła: im bardziej doświadczony home stager, tym krótsza lista niezbędnych prac do wykonania.